Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor

Zor Olsa da Hayat Devam Ediyor

Rövşen Abdullaoğlu
Çıxma tarixi: 24.10.2019 Kitabın mövzusu: psikoloji Qiymət: 8 AZN
Baxılıb: 702


Sıkıntısız hayat yoktur. Herkesin kendine göre zorlukları, sorunları vardır. Zaman zaman sıkıntılar öyle bir raddeye gelir ki insanın yaşama sevincini, geleceğe dair arzu ve hayallerini tamamen yok eder. Bu durumdaki bir insana bazen küçücük de olsa yön göstermek, hayatını büsbütün değiştirmesine yardımcı olabilir. Çok sayıda bilimsel çalışmanın, bu alandaki eğitim ve araştırmaların ürünü olan bu kitap, bahsettiğimiz hayati yönlendirmelerle dolu. Evet, hayat bütün zorluklarına rağmen devam ediyor.

KİTABDAN HİSSƏLƏR

Sen kimsin? Hangi gizli hazinelere sahipsin? Hayat için bunun bir önemi yok. NE YAPIYORSUN? – başarı sadece hareket hâlinde olanları sever.

Yaşadıklarınızı nasıl tanımlarsanız tanımlayın, yanılmış olmazsınız çünkü hayata hangi pencereden bakarsanız bakın, göreceğiniz şey aslında görmek istediğinizdir.

Zorluk ve rahatlık… Bu iki boyacı ellerine bir fırça alarak ömrümüzü sırayla boyar. Bugün siyah boyasıyla hayatımızın üstünden geçen zorluk isimli boyacının elindeysek, hiç endişelenmeyin, yakında sıra diğerine de gelecektir. Hayatta sürünenlerden olmamak için mutlaka bu pozitif bakış açısına sahip olmalısınız. Bunun için her şeyin en güzel tarafını ve sizin için faydalı olabilecek en üstün amaçları arayıp bulun! İyimser ile kötümserin arasındaki fark buradadır. Aslında iyimserin iyimser olmasındaki sebep, durumunun iyi olmasından, kötümserin mutsuz ve üzgün olması ise hayat koşullarının kötü olmasından kaynaklanmaz. Hayır, aralarındaki fark, çevreye bakışlarında, hayat felsefelerindedir. Arkadaşlarınızla çektirdiğiniz fotoğraflara bakın, orada ilk önce kim dikkatinizi çeker? Önce kime bakarsınız? O fotoğrafta kimin iyi veya kötü çıktığı sizi daha fazla ilgilendirir? O kişi sizsiniz, siz! Öyleyse kimsenin ne düşündüğünü kafanıza takmayın, kimsenin sizin ruhunuzu ezmesine müsaade etmeyin, düştükten sonra tekrar ayağa kalkın. Bunu sadece kendiniz için yapın. Siz umutlu olmazsanız kimse gelip size yeterince umut vermez. Düştükten sonra birinin gelip sizi kaldırmasını beklemeyin. Yoksa çok beklersiniz.

Azerbaycan'da binlerce okurun hayatını değiştiren bu kitabın çoksatanlar listesinde olmasının sırrı burada işte, geçmişi geçmişte bırakarak başarısızlıklardan nasıl ders çıkarmayı, isteklerinizi ve gizli potansiyelinizi hedeflere doğru nasıl yönlendirmeyi gösterip kuru nasihat çerçevesinden çıkarak insana hayatını kökten değiştirme yöntemleri önermekte, becerilerini gerçekleştirmek için özgüven duygusu aşılamakta. Özgüven kararlarınızı, kararlarınız ise hayatınızı değiştirecek.